Przejdź do treści

Formaty notesów książkowych

formaty notesów książkowych
formaty notesów książkowych

Formaty notesów książkowych - porównanie

Ludzie używają różnych formatów notesów książkowych do różnych celów. To oczywiste, że rozmiary notesów używanych w pracy różnią się od formatów szkicowników używanych w terenie. Standardowe rozmiary różnią się często od formatów notatników robionych na zamówienie. Rozmiary notesów z oprawą spiralną wynikają zwykle z oparcia o standardowe rozmiary papieru dla drukarni z formatu A.

Formaty notesów książkowych: A6, A5, A4, A3 oraz B5, B6.

Jeśli zamierzasz kupić najbardziej odpowiedni typ notesu, poniższe porównanie rozmiarów notesów książkowych pokaże co jest dla Ciebie najlepsze.

Rozmiar papieru określa rozmiar notesu. Jednak tabela formatów notesów książkowych różni się w zależności od kraju. Na przykład amerykański rozmiar notesu jest zgodny ze standardowymi rozmiarami notesów książkowych ANSI. Amerykańskie rozmiary papieru do notesów książkowych są w większości projektowane w rozmiarach „letter” i „ledger” lub „tablet”. W innych krajach używane są inne wymiary papieru. Notatniki w rozmiarach A4, A5 i A6 oraz B5 i B6 są używane w Europie.

Typowe formaty notesów książkowych z naszej oferty.

notesy książkowe format a6

Notes książkowy formatu rozmiaru A6

Notatnik A6 to najlepszy rozmiar do prowadzenia dzienniczka

Ten format notesu można nosić w kieszeniach koszuli lub spodni. Notatnika kieszonkowego można również używać jako pamiętnika lub dziennika podróży. Notatnik kieszonkowy nie ma standardowego rozmiaru amerykańskiego ani międzynarodowego. Przy wymiarach 90 × 140 mm (3,5 × 5,5 cala) kieszonkowy notatnik ma rozmiar fiszki 3 × 5. Kieszonkowe rozmiary notesów książkowych stają się coraz bardziej popularne wśród producentów. Wynika to z zapotrzebowania na poręczny, niewielki notatnik, który ma sporo miejsca.
Rozmiar notesu jest idealny do zapisywania codziennych list rzeczy do zrobienia lub wykonywania szybkich szkiców. Chociaż notatnik kieszonkowy jest zbyt duży, aby zmieścić się w kieszeni koszuli, wygodnie mieści się w kieszeni spodni lub marynarki. Rozmiary dzienników zapewniają wystarczająco dużo miejsca do pisania i można je łatwo przechowywać.Właściciele firm mogą go używać do robienia notatek ze spotkań, tworzenia list rzeczy do zrobienia i śledzenia spotkań. Wyrażony w milimetrach rozmiar zeszytu A6 wynosi 105 × 148 mm. Idealnie nadają się do kieszeni, piórników i torebek. Te kieszonkowe rozmiary notesów książkowych są łatwe do przenoszenia. Jest poręczny i można go używać do robienia notatek przed przeniesieniem ich do większych zeszytów. Możesz użyć A6 do tworzenia szybkich list lub robienia prostych notatek.

notesy książkowe format b6

Notes książkowy formatu rozmiaru B6

B6 to idealny rozmiar do szerokiego zakresu zadań związanych z pisaniem

Rozmiar notatnika B6 jest najbardziej odpowiedni dla Twojej aktywności związanej z pisaniem. Rozmiar notesu w calach to 5,03 × 7,1, a w milimetrach 128 × 182 mm.
Możesz go używać do umawiania spotkań, robienia notatek w pracy, zapisywania notatek z zajęć, szkicowania projektów i zapisywania myśli. Poza tym idealnie mieści się w kieszeni spodni.

notesy książkowe format a5

Notes książkowy formatu rozmiaru A5

Notatnik A5 jest bardzo dobry do codziennego użytku

Rozmiar notatnika A5 może służyć tym samym celom, co notatnik B6. Zeszyt w formacie A5 z łatwością wykorzystasz jako zeszyt szkolny lub służbowy. Może być również używany do pisania opowiadań lub pisemnych projektów krok po kroku, w tym planowania i organizowania. Możesz go używać do robienia notatek lub zapisywania pomysłów z badań. Rozmiary notesów książkowych dla formatu A5 to 145 × 210 mm i 5,70 × 8,26 cala.

notesy książkowe format b5

Notes książkowy formatu rozmiaru B5

Notatnik B5 to idealna książka dla kreatywnych pisarzy

Standardowy rozmiar B5 to 7,48 × 9,84 cala, mierzący 190 × 250 mm w milimetrach. Ten rozmiar notatnika do kompozycji ma wiele pustych miejsc. Możesz go wykorzystać do tworzenia ilustrowanych dzienników lub esejów i zadań klasowych.

notesy książkowe format a4

Notes książkowy formatu rozmiaru A4

Rozmiar notesu A4 jest przeznaczony do celów oficjalnych

Rozmiar papieru A4 jest używany na całym świecie do celów urzędowych. Jego wymiary to 210 × 297 mm (8,3 × 11,7 cala). Bez problemu można w nim pisać. Notesy A4 nadają się do robienia notatek w biurze.

notesy książkowe format A3

Notes książkowy formatu rozmiaru A3

Rozmiar notesu A3 jest przeznaczony jako szkicownik artystyczny.

Szkicownik artystyczny A3 nadaje się do tuszu, pasteli, węgla i kredki oraz ołówka.
Składa się z białych kartek,do wkładu bloku używa się papieru wysokiej jakości o gramaturze 90 g/m2. Z regułu jego powierzchnia jest delikatnie chropowata, co stwarza komfortowe warunki do rysowania, szkicowania, kreślenia czy projektowania. Format 420×297 mm.

Formaty notesów książkowych - podsumowanie

Oczywiście wybór formatu notesu zależy od osobistych preferencji użytkownika. Każdy sam najlepiej wie co jest mu potrzebne. Nasze zestawienie „Formaty notesów książkowych” ma na celu w prosty sposób przedstawić podstawowe funkcje i różnice wynikające z rozmiaru notesu książkowego.

Szeroka oferta kalendarzy i notesów książkowych „od ręki” i na zamówienie.